Danish Matchplay 2018
Start 10. marts kl. 12.00 Start 11.marts kl. 9.00 |
Category A | ||||||||
8 - del-final | R6 | Kvart-finale | R7 | Semi-finale | R8 | Finale | R9 | Vinder |
Simon Junker | 1 | Kris Stille | 1 | John Hansen | 1 | Lars Rosenquist | 4 | Lars Rosenquist |
Kris Stille | 3 | |||||||
Laura F. Henriksen | 0 | John Hansen | 2 | |||||
John Hansen | 4 | |||||||
Leif Meitilberg | 5 | Leif Meitilberg | 2 | Lars Rosenquist | 3 | |||
Magnus Nordkvist | 0 | |||||||
Lars Rosenquist | 4 | Lars Rosenquist | 2 | |||||
Stefan Østergaard | 0 | |||||||
Peter Ericsson | 5 | Peter Ericsson | 3 | Christian Linnet | 2 | James Lindström | 2 | |
Kim Christiansen | 2 | |||||||
Karsten Nørskov | 3 | Christian Linnet | 5 | |||||
Christian Linnet | 5 | |||||||
Vincent Huus | 2 | Kuno Otto | 0 | James Lindström | 4 | |||
Kuno Otto | 4 | |||||||
James Lindström | 3 | James Lindström | 4 | |||||
Florian Wietz | 1 | |||||||
3. - 4. | 3. | |||||||
John Hansen | ||||||||
Christian Linnet |
Category A | ||||||||||||||
Rang | Navn | Klub | R1 | R2 | R3 | R4 | R5 | R6 | R7 | R8 | R9 | Gennemsnit | Diff | Tot |
1 | Lars Rosenquist | Putter Team Odense | 23 | 21 | 23 | 21 | 21 | 25 | 21 | 26 | 20 | 22,3 | 6 | 201 |
2 | John Hansen | Minigolf Clubben Gelsted | 21 | 22 | 23 | 25 | 21 | 31 | 22 | 28 | 24,1 | 10 | 193 | |
3 | Christian Linnet | Putter Team Odense | 23 | 22 | 24 | 24 | 19 | 36 | 22 | 38 | 26,0 | 19 | 208 | |
4 | James Lindström | Tantogårdens BGK | 23 | 22 | 25 | 19 | 21 | 32 | 32 | 22 | 22 | 24,2 | 13 | 218 |
5 | Peter Ericsson | Sjöviken IF | 21 | 22 | 23 | 20 | 19 | 33 | 24 | 23,1 | 14 | 162 | ||
6 | Kris Stille | Niendorfer MC | 23 | 20 | 22 | 25 | 27 | 26 | 23 | 23,7 | 7 | 166 | ||
7 | Leif Meitilberg | Odense Minigolf Club | 23 | 22 | 21 | 21 | 22 | 45 | 21 | 25,0 | 24 | 175 | ||
8 | Kuno Otto | Olympia Kiel | 25 | 20 | 23 | 24 | 22 | 26 | 46 | 26,6 | 26 | 186 | ||
9 | Simon Junker | Odense Minigolf Club | 21 | 20 | 20 | 22 | 21 | 28 | 22,0 | 8 | 132 | |||
10 | Vincent Huus | Putter Team Odense | 22 | 20 | 21 | 22 | 21 | 28 | 22,3 | 8 | 134 | |||
11 | Stefan Østergaard | Gladsaxe Minigolf Klub | 22 | 22 | 25 | 23 | 21 | 29 | 23,7 | 8 | 142 | |||
12 | Kim Christiansen | Putter Team Odense | 23 | 23 | 21 | 19 | 28 | 36 | 25,0 | 17 | 150 | |||
13 | Laura F. Henriksen | Tantogårdens BGK | 22 | 24 | 20 | 21 | 24 | 40 | 25,2 | 20 | 151 | |||
14 | Karsten Nørskov | Gladsaxe Minigolf Club | 25 | 22 | 21 | 19 | 23 | 43 | 25,5 | 24 | 153 | |||
15 | Florian Wietz | Niendorfer MC | 23 | 20 | 21 | 26 | 22 | 49 | 26,8 | 29 | 161 | |||
16 | Magnus Nordkvist | BGK Värend | 25 | 24 | 22 | 19 | 23 | 50 | 27,2 | 31 | 163 | |||
Cut - 16 Spillere fortsætter efter runde 5 | ||||||||||||||
17 | Morten Rasmussen | Odense Minigolf Club | 21 | 26 | 23 | 23 | 24 | 23,4 | 5 | 117 | ||||
18 | Martin Stöckle | Niendorfer MC | 23 | 23 | 21 | 27 | 24 | 23,6 | 6 | 118 | ||||
19 | Jonas Rasmussen | Gladsaxe Minigolf Klub | 24 | 25 | 25 | 22 | 23 | 23,8 | 3 | 119 | ||||
20 | Jan Lyø | Putter Team Odense | 27 | 21 | 23 | 25 | 24 | 24,0 | 6 | 120 | ||||
21 | Herbert Schurig | VfL. Lohbrügge | 24 | 26 | 27 | 25 | 24 | 25,2 | 3 | 126 | ||||
22 | Tim Danielsen | Gladsaxe Minigolf Klub | 24 | 29 | 25 | 22 | 26 | 25,2 | 7 | 126 | ||||
23 | Alexander Mrohs | Niendorfer MC | 32 | 27 | 27 | 24 | 25 | 27,0 | 8 | 135 |
Category B | ||||||||
8 - del-final | R6 | Kvart-finale | R7 | Semi-finale | R8 | Finale | R9 | Vinder |
Jesper Normann Pedersen | 7 | Jesper Normann Pedersen | 6 | Jesper Normann Pedersen | 2 | Jesper Normann Pedersen | 4 | Jesper Normann Pedersen |
Peder Jakobsen | 2 | |||||||
Mikkel B. Sartor | 3 | Carsten Holm Hansen | 1 | |||||
Carsten Holm Hansen | 5 | |||||||
Henning Andersen | 6 | Henning Andersen | 3 | Henning Andersen | 1 | |||
Jakob Meitilberg | 5 | |||||||
Lars Jakobsen | 2 | Torben Bychowski | 3 | |||||
Torben Bychowski | 4 | |||||||
Karsten Parbst | 2 | Peter Wichmann | 3 | Julia Göransson | 2 | Jan V. Rasmussen | 2 | |
Peter Wichmann | 8 | |||||||
Julia Göransson | 7 | Julia Göransson | 5 | |||||
Leif Bæk | 3 | |||||||
Jan V. Rasmussen | 5 | Jan V. Rasmussen | 6 | Jan V. Rasmussen | 4 | |||
Carsten Berg | 4 | |||||||
Stig W. Rasmussen | 7 | Jan Hansen | 0 | |||||
Jan Hansen | 8 | |||||||
3. - 4. | 3. | |||||||
Henning Andersen | ||||||||
Julia Göransson |
Category B | |||||||||||||||
Rang | Navn | Klub | R1 | R2 | R3 | R4 | R5 | R6 | R7 | R8 | R9 | Gennemsnit | Diff | Tot | |
1 | Henning Andersen | Putter Team Odense | 25 | 31 | 24 | 26 | 25 | 27 | 24 | 24 | 25,8 | 7 | 206 | ||
2 | Julia Göransson | Malmö BGK | 30 | 25 | 24 | 29 | 24 | 31 | 24 | 25 | 26,5 | 7 | 212 | ||
3 | Jesper Normann Pedersen | Minigolf Klub Aarhus | 27 | 23 | 21 | 23 | 23 | 39 | 37 | 23 | 23 | 26,6 | 18 | 239 | |
4 | Jan V. Rasmussen | Silkeborg IF | 24 | 25 | 30 | 24 | 24 | 25 | 52 | 23 | 24 | 27,9 | 29 | 251 | |
5 | Torben Bychowski | MGC Harrrislee-Wassersleben | 29 | 22 | 25 | 30 | 30 | 37 | 23 | 28,0 | 15 | 196 | |||
6 | Carsten Holm Hansen | Putter Team Odense | 29 | 27 | 23 | 28 | 28 | 25 | 47 | 29,6 | 24 | 207 | |||
7 | Peter Wichmann | Niendorfer MC | 27 | 30 | 33 | 28 | 25 | 49 | 28 | 31,4 | 24 | 220 | |||
8 | Jan Hansen | Hjelmsjö BGK | 28 | 29 | 27 | 27 | 25 | 31 | 58 | 32,1 | 33 | 225 | |||
9 | Mikkel B. Sartor | Minigolf Klub Aarhus | 25 | 27 | 23 | 32 | 25 | 31 | 27,2 | 9 | 163 | ||||
10 | Stig W. Rasmussen | Randers Minigolf Klub | 24 | 29 | 25 | 29 | 25 | 34 | 27,7 | 10 | 166 | ||||
11 | Leif Bæk | Roslev IK | 29 | 25 | 29 | 23 | 29 | 32 | 27,8 | 9 | 167 | ||||
12 | Carsten Berg | Silkeborg IF | 28 | 28 | 26 | 30 | 27 | 29 | 28,0 | 4 | 168 | ||||
13 | Jakob Meitilberg | Odense Minigolf Club | 27 | 29 | 26 | 30 | 26 | 31 | 28,2 | 5 | 169 | ||||
14 | Lars Jakobsen | Minigolf Clubben Gelsted | 28 | 26 | 32 | 21 | 24 | 40 | 28,5 | 19 | 171 | ||||
15 | Karsten Parbst | VfL Lohbrügge | 27 | 25 | 24 | 24 | 24 | 56 | 30,0 | 32 | 180 | ||||
16 | Peder Jakobsen | Roslev IK | 29 | 30 | 34 | 30 | 27 | 49 | 33,2 | 22 | 199 | ||||
Cut - 16 Spillere fortsætter efter runde 5 | |||||||||||||||
17 | Monika Parbst | VfL Lohbrügge | 31 | 31 | 32 | 34 | 32 | 32,0 | 3 | 160 | |||||
18 | Morten Christiansen | Brøndby Strand Minigolf | 35 | 30 | 29 | 32 | 34 | 32,0 | 6 | 160 | |||||
19 | Teddy Nielsen | Minigolf Clubben Gelsted | 27 | 33 | 24 | 38 | 46 | 33,6 | 22 | 168 | |||||
20 | Christina Juhl Sørensen | Østerlars Minigolf Klub | 36 | 36 | 28 | 35 | 35 | 34,0 | 8 | 170 | |||||
21 | Elly Rasmussen | Putter Team Odense | 34 | 38 | 34 | 37 | 34 | 35,4 | 4 | 177 | |||||
22 | Brita Frederiksen | Nord-Als Minigolf Klub | 29 | 39 | 39 | 37 | 36 | 36,0 | 10 | 180 | |||||
23 | Sylva Melfsen | MGC Harrrislee-Wassersleben | 39 | 38 | 35 | 37 | 33 | 36,4 | 6 | 182 | |||||
24 | Christa Wichmann | Niendorfer MC | 41 | 38 | 32 | 32 | 41 | 36,8 | 9 | 184 | |||||
25 | Nanna Juhl Pedersen | Østerlars Minigolf Klub | 38 | 39 | 37 | 31 | 42 | 37,4 | 11 | 187 | |||||
26 | Susanne Lindharth | Brøndby Strand Minigolf | 41 | 34 | 44 | 36 | 36 | 38,2 | 10 | 191 | |||||
27 | Henrik Larsen | Brøndby Strand Minigolf | 49 | 39 | 40 | 46 | 37 | 42,2 | 12 | 211 | |||||
28 | Karin Otto | Olympia Kiel | 98 | 98,0 | 0 | 98 | Gennemførte ikke | ||||||||
29 | Maik Melfsen | MGC Harrrislee-Wassersleben | 0,0 | 0 | 0 | Kom ikke til start |
denne turnering bliver administreret af Bangolf Arena version 2.3.0 |